A szöveg, mint zenei eszköz dalszövegíró tábor

A PTE Zenélő Egyeteme intenzív workshopot hirdet A szöveg, mint zenei eszköz címmel. A program október 13-17. között zajlik, maximum 30 fő részvételével Pécsett, a Szenes Klubban.
A több napos workshop célja a magyar nyelvű dalszerzés kultúrájának bemutatása mellett elméleti és praktikus tudás átadása. A tábor tehát gyakorlatorientált, amelyben az élménypedagógiai elemeket kulcsfontosságúnak tartjuk, a hallgatók számára az együttlét, a közös alkotás és a résztvevő aktív jelenlét együttesen válik meghatározóvá. A tábor felkért előadói és szakmai vezetői a kortárs magyar dalszövegírók, dalszerzők, aktív előadóművészek és költők soraiból kerülnek ki. A résztvevők áttekintő előadásokon, dalszerző workshopokon, nyilvános projektfeladat bemutatókon vesznek részt.
A résztvevők naponta foglalkoznak majd olyan dalszövegcentrikus projektfeladatokkal, amelyek inspirációját maguk az előadasok adják; a feladatokat a kis csoportokba rendeződve szakmai vezetéssel dolgozzák ki. A műhelymunka záró estjén a teamek szélesebb nyilvánosság előtt mutatják be az így elkészült munkáikat. A záró est nyilvános, külsős érdeklődők felé is nyitott, a programot az IDEGEN zenekar koncertje zárja.
A műhelymunkára ténylegesen dalszöveget író pécsi egyetemistákat, egyetemi polgárok, illetve PTE alumnikat várnak. A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött, regisztrálni az alábbi űrlap kitöltésével lehet: https://forms.gle/nG2EsdQxyNNFnHvW6

október 13.
16:00 - 17:30 Balla Gergely: Magyar vagy angol? előadás
17:45 - 18:45 boebeck koncert
október 14.
14:00-15:30 Kustos Júlia: Dalszöveg és versszöveg előadás
15:45-17:15 Simon Márton: Versszöveg és hangzóvers előadás
17:30-20:00 Sallai László: A szöveg, mint zenei eszköz előadás és workshop
október 15.
14:00-15:30 Dr. Beck Zoltán: A narratív én a dalszövegben előadás
15:45-18:15 Lázár Domokos: Saját élmény a dalszövegben előadás és workshop
október 17.
19:00-20:00 Projektbemutató
20:00-20:40 neon csend koncert
21:00-22:30 IDEGEN koncert
Az október 17-i program nyitott, a tábor résztvevőin túl is várunk minden érdeklődőt!
A tábor megvalósulását a Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma támogatta