Zenélő Egyetem

Pályázat „Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban” címmel

Pályázat

"Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" címmel egyetemek és főiskolák hallgatói számára az alábbi témakörökben.

1. Egy szabadon választott uniós politika jelenlegi, illetve 2020 után várható szabályai.

2. Magyarország vagy egy másik EU-tagállam európai uniós tagságának tapasztalatai.

3. Az Európai Unió 2020 utáni időszakra vonatkozó többéves költségvetésének tárgyalásai.

4. Az Európai Unió jövőjéről folytatott vita.

5. Az Egyesült Királyság kilépésének lehetséges hatásai a tagállamokra, az uniós intézményekre és politikákra.

6. Az Európai Unió válasza az új globális kihívásokra (pl. migráció, klímaváltozás, energiabiztonság, demográfia).

7. A Visegrádi négyek és a regionális együttműködés jelentősége.

8. Az uniós csatlakozás társadalmi vonatkozásai, különös tekintettel a Kárpát-medencei kisebbségi közösségek helyzetére.

9. Az őshonos nemzeti közösségek helyzetének védelme és előmozdításának lehetőségei az Európai Unióban (pl. polgári kezdeményezés).

A pályázatra a magyarországi felsőoktatási intézmények alap-, mester- vagy osztatlan képzésben részt vevő, valamint a Magyarországgal szomszédos államok magyar nyelven is oktató felsőoktatási intézményeinek 30 évnél fiatalabb, nappali vagy levelező tagozatos, aktív státuszú hallgatói jelentkezhetnek.

A pályázat díjazása:

1. helyezett                      400 000 Ft

2. helyezett                      300 000 Ft

3. helyezett                      200 000 Ft

két különdíj, egyenként      150 000 Ft

A teljes pályázati kiírás elérhető az EHÖK honlapján: http://pteehok.hu/palyazatok/palyazat-magyarorszag-es-a-kozep-europai-te...

A pályázat beküldésének határideje: 2019. február 15., péntek